• 16
  • 16
  • 16
  • 16
  • 16
  • 16
  • 16

УДРУЖЕЊЕ
ПЧЕЛАРА КИКИНДА ул. Генерала Драпшина 48 up.kikinda@gmail.com

Изложба пчелара „Кикиндски пчелари Кикинђанима 2019“



Датум објављивања вести:
Број прегледа: 194

Ове године кикиндски пчелари организовали су шесту изложбу пчелињих производа, под називом „Кикиндски пчелари Кикинђанима 2019“. Поводом изложбе уприличено је више догађаја који су пратили изложбу:

дочек гостију из целе Србије, који су својим донацијама помогли подизање посрнулог кикиндског пчеларства након помора пчела у току маја ове године, свечано отварање изложбе, богат културно-уметнички програм, стручно предавање, свечано отварање пчеласког погона и освећење истог, посете пчелињацима, посете културно-историјским споменицима Кикинде и околине…

Један од разлога за ову манифестацију је и жеља да се захвалимо држави, покрајини, граду, СПОС-у и СПОВ-у за све што су учинили да се помогне 35 пчеласких домаћинстава која су била тешко осакаћена масовним помором који нас је задесио ове године.

У суботу, дана 12.10.2019 године у 9,00 скуп су поздравили Саша Чолак, председник УП Кикинда, Златомир Томић члан ИО СПОС-а, Душан Вујанић члан ИО СПОВ-а, Часлав Добросављевић, представник Друштва пчелара „Поморавље“ из Јагодине, Кристијан Чобанаш председник темишварског окружног удружења пчелара (Румунија) и уз присуство представника свих локалних удружења пчелара: „Матица“ Банатско Велико Село, „Бранко Каурин“ Нови Козарци, „Рој“ Руско Село, „Банатска жута пчела“ Банатска Топола и „Башаид“ Из Башаида као и председник Удружења пчелара из Новог Бечеја. Изложбу је свечано отворио Миодраг Булајић, члан градског већа града Кикинде, који је мноштво присутних гостију упознао са сарадњом града и нашег удружења као и са слогом свих пчеларских удружења са територије општине.

Након свечаног отварања скупа, за све присутне, око 150 деце из следећих образовних установа

ОШ „Јован Поповић“ Кикинда,

ОШ „Славко Родић“ Банатско Велико Село,

ОШ „Миливој Оморац“ Иђош,
Музичка школа „Слободан Малбашки“ Кикинда,

Вртић „Плави чуперак“ Кикинда,
АДНМ „Гусле“ Кикинда,
Хор „Чуперак“ Кикинда,
Плесна школа „Dance N Soul“,
Плесна група „Talarium Power“ и
Одред извиђача „Прока Средојев Плави“

 

су организовали изванредан културно-уметнички програм у трајању од готово сат времена у препуном дворишту Културног центра у Кикинди. По завршетку културно-уметничког програма, преседник УП Кикинда Саша Чолак доделио је дипломе и награде деци чији су радови били проглашени најбољим на ликовном конкурсу под називом „Деца, пчеле, цвет и мед“. Ево и редоследа деце победника:
У категорији нижих разреда основних школа резултати су следећи:

  1. Скубан Калина, ОШ „Јован Поповић“ Кикинда, учитељица Гордана Мишковић
  2. Беренг Андреа ОШ „Жарко Зрењанин“ Кикинда, учитељица Снежана Трећаков
  3. Миа Сантрач, ОШ „Славко Родић“ Банатско Велико Село, учитељица Даница Бабић

У категорији предшколске деце, резултати су следећи:

  1. Вања Бербер – вртић „Плави Чуперак“ Кикинда, васпитачи Соња Киш и Милан Вашалић
  2. Михајло Станковић – вртић „Мики“ Кикинда, васпитачи Радмила Росић и Софија Јегарски
  3. Мина Псодоров – вртић „Плави Чуперак“Кикинда , васпитачи  Б. СтојиЉковић и Ј. Шибул

 

Ван конкуренције, резултати су следећи:

 

Посебна награда Плојовић Дамир, Центар за пружање социјалних услуга Кикинда.

Изванредна награда Александар Црквењаков, Специјална ОШ „6 Октобар“, Кикинда.

 

У 11 часова организовали смо стручно предавање у пуној великој Сали Културног центра, које је одржао господин Зоран Петровић, председник друштва пчелара из Лајковца. Тема предавања је истраживачки рад и резултати истраживања господина Петровића у вези са животом пчелиње заједнице. Предавање је било толико занимљиво да смо чак мало и каснили на отварање сопственог пчеларског погона, које је било заказано у 13,00 часова.

Око 13 часова све је било спремно за отварање нашег поноса, пчеларског погона, у дворишту Удружења пчелара Кикинда. Уз пригодан говор, у присуству гостију из више градова из Србије и домаћих пчелара, погон су свечано отворили Помоћник покрајинског секретара за пољопривреду, водопривреду и шумарство Марко Ровчанин и члан Градског већа града Кикинде Миодраг Булајић. Овом приликом смо и позвали свештеника да освешта погон и благослови наш даљи рад.

Дружење смо наставили уз пригодан ручак у сали нашег удружења све до 16 часова, када смо организовано посетили узоран пчелињак нашег младог колеге Драгана Батеса. Готово до вечери смо на његовом пчелињаку размењивали искуства и на крају одвели госте до градског Музеја где су имали прилику да се упознају са историјом нашег града.

Комисија за одабир најлеппше уређеног штанда донела је ове године следећу одлуку

  1. Прво место Варађанин Едита и Предраг
  2. Друго место Јелена и Дарко Грбић
  3. Треће место Јела и Никола Стојанов

Победницима су уручене дипломе и пригодни пехари

Свечана вечера за све госте организована је у елитном ресторану „Рајска Оаза“. Дружење је трајало до дубоко у ноћ.

Наредног јутра, у недељу дана 13.10.2019. а након доручка, око 10,00, смо организовали посету музеју „Жеравица“ у Новом Милошеву и тамо се задржали до 13 часова, када је био уприличен ручак за госте и домаће пчеларе у нашем удружењу. Након ручка, па све до касних поподневних сати, наставили смо са пчеларским разговорима са гостима из Румуније.

У жељи да се јавно захвалимо још једном следећим институцијама и појединцима на свему учињеном и тим поводом смо доделили следећа признања:

Диплома Миливој Марков, највеће признање које моћже да додели УП Кикинда

 

Министарству за пољопривреду Републике Србије Београд

Покрајинском секретаријату за пољопривреду, шумарство и водопривреду Нови Сад

Граду Кикинди

 

Повеља

Савезу пчеларских организација Србије

Савезу пчеларских организација Војводине

Друштву пчелара Поморавље Јагодина

Друштву пчелара Нови Бечеј

 

Почасни члан, трајно чланство у нашем Удружењу, за све што су учинили да помогну кикиндским пчеларима након страдања ове године

Бојан Илић из Раче

Бобан Мишић из Јагодине

 

Захвалнице

  1. Радован Ћирковић из Житишта
  2. Милан Илић из Темерина
  3. Јожеф Шоти и Кањиже
  4. Бернат Ласло из Кањиже
  5. Бојана Бодрожа
  6. ССЗР Кошница Власотинце
  7. Васиљковић Горан из Власотинца
  8. Небојша Младеновић из Јагодине
  9. Живослав Стојановић – Палић
  10. Александар Зарић из Кикинде
  11. Гаврило Томашев из Кикинде
  12. Драгомир Сивачки из Мокрина
  13. Лајош Павић из Новог Бечеја
  14. Славица Дангубић из Кикинде
  15. Кос Јадранко из Накова
  16. Оличков Зоран из Кикинде
  17. Зоран Мајсторовић из Банатске Тополе
  18. Никола Војновић из Банатске Тополе
  19. Ференц Тури из Банатске Тополе
  20. Часлав Добросављевић из Јагодине
  21. Бобан Крстић из Јагодине
  22. Златко Васић из Јагодине
  23. Мирослав Милошевић из Јагодине
  24. Славица Димитријевић из Јагодине
  25. Славко Стајковић из Јагодине
  26. Бојан Мићић из Јагодине
  27. Јовица Савић из Јагодине
  28. Момчило Трба Матић из Јагодине
  29. Валентин Милосављевић из Јагодине
  30. Новица Богосављевић из Јагодине
  31. Милан Миленковић из Јагодине
  32. Звонко Гроздановић из Јагодине
  33. Стоиша Ивановић из Јагодине
  34. Дејан Петровић из Јагодине
  35. Драган Срећковић из Раче
  36. Бојан Илић из Раче
  37. Бранислав Милутиновић из Раче
  38. Русмир Чоходар из Раче
  39. Ненад Стевановић из Раче
  40. Зоран Николић из Раче
  41. Раде Карић из Раче
  42. Иван Васиљевић из Крагујевца
  43. Пантић Марко из Крагујевца
  44. Југа Милошевић из Београда
  45. Мирослав Ђорђевић из Београда
  46. Зоран Тодоровић из Београда
  47. Александар Богојевић из Тополе
  48. Димитрије Николић из Шида
  49. Дарко Видачки из Деча из Шимановаца
  50. Слободан Кикић из Кикинде
  51. Александар Надрљански из Санада
  52. Јовица Марцикић из Суботицe
  53. Анђелко Броћиловић из Вранића
  54. Саво Тадић из Сомбора
  55. Ранко Самарџија из Кикинде
  56. Иван Милошевић из Јагодине
  57. Марко Бранковић из Јагодине
  58. Часлав Добросављевић из Јагодине
  59. Даниел Јанковић из Јагодине
  60. Божидар Тошић из Јагодине
  61. Славко Стојковић из Јагодине
  62. Владица Станковић из Јагодине
  63. Душан Костић из Јагодине
  64. Сретен Стајковић из Јагодине
  65. Владан Милојевић из Јагодине
  66. Ђорђе Крстић из Јагодине
  67. Радован Вучићевић из Јагодине
  68. Ранко Костић из Багрдана
  69. Бранко Милановић из Багрдана
  70. Милорад Рашић из Багрдана
  71. Предраг Миленковић из Багрдана
  72. Драган Јаковљевић из Багрдана
  73. Најдан Петровић из Београда
  74. Мирсад Каралић из Брчког – Беча
  75. Хилмо Арнаут из Глумина – Зворник
  76. Петар Петровић из Зворника
  77. Ђорђе Симић из Аранђеловца
  78. Рајко Михајловић из Аранђеловца
  79. Дејан Дамњановић из Крагујевца
  80. Мића Стојиловић из Раче
  81. Свештеник Бојан Куљанин из Гаја
  82. Слободан Пињо из Чуруга
  83. Свештеник Вујадин Стокић из Кикинде
  84. Неђељко Зорић из Новог Сада.
  85. Стојковић Небојша из Баточине
  86. Јовановић Зоран из Баточине
  87. Јовановић Љубодраг из Баточине
  88. Ковановић Добривоје из Баточине
  89. Несторовић Никола из Бадњевца
  90. Живковић Милан из Бадњевца
  91. Пророковић Чедољуб из Градца
  92. Крстић Милан из Брзана
  93. Крстић Ђорђе из Брзана
  94. Танасковић Никола из Баточине
  95. Јанковић Драган из Кијева
  96. Јанковић Иван из Кијева

 

Сва признања која нисмо поделили у суботу, поштом ћемо послати свим људима добре воље. Ако смо случајно неког изоставили, молимо да нам буде јављено како би грешку исправили.Уз пчеларски поздрав МЕДНО, видимо се у Кикинди следеће године на изложби…

 

Извршни одбор УП Кикинда

Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someonePrint this page
Izrada sajta Tirien